top of page

Audiovizualinė instaliacija

BESOTIES KULTŪRA

Rimvydas Bankus (Lietuva)

Audiovizualinė instaliacija „Besoties kultūra“ kelia klausimą apie reklamos įtaką pertekliniam vartotojiškumui. Visuomenėje susiformavusi vartojimo kultūra tampa vis didesne problema, paveikdama pasaulį ne tik ekologiniais aspektais, bet ir keisdama žmonijos vertybes. Reklama, išnaudodama medijų kanalus, įgyvendindama marketingo strategijas, skatina visuomenę didinti norų sąrašą, besaikiškai vartoti produktus, kurie ne visada yra reikalingi ar naudingi. Todėl autorius, kritikuodamas konsumerizmą, vaizduoja greitą, chaotišką bei vartotojiškos visuomenės paveiktą pasaulio peizažą. Dirbtinio intelekto pagalba yra jungiamos ryškiaspalvės reklamos, prekių perkrauti parduotuvių stelažai, mirgančios socialinių tinklų reklamos, jog atsispindėtų vartotojiškumo chaosas.


Nepaliaujamai besikeičiantys, kontrastingi, ryškūs, agresyvūs, dinamiški kadrai vaizduoja begalinį vartojimo procesą bei reprezentuoja kasdienybėje matomas reklamas. Rimvydo Bankaus sugeneruoti vaizdai ir Tautvydo Nagorsko sukurtas muzikos takelis kuria chaotišką atmosferą spinduliuojantį instaliacijos kūrinį. Tikimasi, jog šie kadrai vers žiūrovą susimąstyti, sukels vidinius klausimus, galbūt privers saikingiau vartoti produktus ir paslaugas.


Instaliacija buvo eksponuojama VDU menų galerijoje „101“, Kaune. (Bakalauro darbo gynimas).


TRUMPA BIOGRAFIJA


Jaunasis menininkas, besidomintis dirbtinio intelekto technologijomis. Rimvydas Bankus 2023 m. baigė naujųjų medijų meno studijas ir įgijo menų bakalauro laipsnį. Autorius eksperimentuoja su įvairiausiais įrankiais, siekdamas atrasti vizualiai įtraukiančias technikas socialinėms, ekologinėms, globalinėms temoms perteikti. Didžiąją dalį laiko praleidžia išbandydamas įvairius dirbtinio intelekto algoritmus. Ši paroda bus pirmoji, pradedančiojo menininko, kelionė į platų meno pasaulį.


https://rimvydasbankus.github.io

Event date

2023 m. spalio 6 d., penktadienis

Event time

17:00 val.

Event location

Nacionalinio Kauno dramos teatro parodų erdvės

Tickets

Renginys nemokamas

Additional information

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page