top of page

Paskaita

FOTOGRAFIJA VS. PROMPTOGRAFIJA – LABIAU DRAUGAI AR PRIEŠAI?

Boris Eldagsen (Vokietija)

Fotografijos ateitį nusako ne pati medija, o dirbtinis intelektas. DI vaizdo generatoriai internalizuoja fotografinę vaizdinę kalbą ir gali ją sintetinti, kurdami „promptografiją“. Kokį tai generuoja santykį tarp fotografijos ir promptografijos? Kokių įgūdžių man reikia kaip fotografui, o kokių – kaip “promptografui”? Kur jiedu papildo vienas kitą, o kur konkuruoja vienas su kitu? Borisas Eldagsenas analizuoja santykius, kuriuos dauguma apibūdintų kaip itin sudėtingus, ir tuo pačiu parodo, kur šie santykiai gali vystytis ateityje.


TRUMPA BIOGRAFIJA


Borisas Eldagsenas (*1970) studijavo vaizduojamąjį meną Mainco, Prahos ir Haidarabado meno akademijose bei filosofiją Kelno ir Mainco universitetuose.

Būdamas universiteto dėstytoju, fotomenininku ir skaitmeninės medijos tyrėju, jis gali vadintis vienu iš DI ekspertų Vokietijos fotografijos lauke. Jis yra DFA skaitmeninės tarnybos vadovas ir DGPh narys.


2023 m. balandžio mėn. Borisas atsisakė Sony World Photography (Open Category / Creative) apdovanojimo prisipažinęs, kad konkursui pateikė DI sukurtą fotografiją – tam, kad inicijuotų diskusiją apie DI sukurtus vaizdus fotografijoje. Šis triukas tapo pasauline naujiena, o jo įvaizdis ELEKTRIKAS – vienu žinomiausių šiais metais.

Event date

2023 m. spalio 4 d., trečiadienis

Event time

18:00 val.

Event location

Žalgirio arenos amfiteatras

Tickets

Additional information

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page