top of page

Instaliacija

UTENOS AUTOMOBILIŲ TURGAUS MODELIAI

Ignas Pavliukevičius (Lietuva)

Utenoje, kaip ir visame pasaulyje, ekonomikos jėgos, technologijų antplūdis ir skaitmeninė plėtra formuoja miestų vietas ir peizažus.


Kai fizinės vietos nyksta, o skaitmeniniame pasaulyje kuriasi naujos, kyla klausimai, kaip išsaugoti bei toliau kurti istorijas ir naujus prisiminimus skaitmeninėje erdvėje? Kaip nykstančioms istorijoms gyventi virtualiame pasaulyje? Ir kaip naujosiomis technologijomis atkurti sunaikintų vietų gyvenimą? Ši instaliacija sukurta pasitelkus naujųjų technologijų įrankius: fotogrametriją, LiDAR skenavimą ir save mokančias sistemas (mašininį mokymąsi).


Pilnam vietos vaizdui atkurti naudotos fotogrametrijos ir LiDAR skenavimo technologijos. Fotogrametrija - tai procesas, kurio metu analizuojant vietos nuotraukas generuojami vizualūs, bet ne visad tikslūs 3D modeliai. Tam, kad Utenos automobilių turgus būtų atkurtas kaip skaitmeninis trimatis objektas, panaudota tūkstančiai dronu darytų vietos fotografijų. Priešingai nei fotogrametrija, LiDAR skenavimo technologija yra atstumų matavimo metodas, naudojamas preciziškam (su vos kelių milimetrų paklaida) 3D modelių kūrimui. Projektą gaubia GPT2 sukurtas tekstas. Tai – galimos naujos istorijos ir nauji atsiminimai, slypintys automobilių aikštelėje. Tam, kad juos sukurti, dirbtinio intelekto modelis buvo apmokytas menininko prisiminimais ir istorijomis iš turgaus.


TRUMPA BIOGRAFIJA


Ignas Pavliukevičius yra menininkas, kuratorius, dėstytojas. Hagos Karališkosios menų akademijos (BA) ir Vilniaus dailės akademijos (MA) absolventas. Nuo 2020 m. – VDA dailės krypties meno doktorantas, o nuo 2020 m. – Lietuvos tarpdisciplininio meno kūrėjų sąjungos narys. Pavliukevičius yra interaktyvių instaliacijų, naujųjų medijų meno kūrėjas. Domisi technologijų įtaka gyvenimui, jų poveikiu emociniams mainams skaitmeninėje visuomenėje ir emociniu santykiu su dirbtiniais skaitmeniniais agentais. Pavliukevičius kuruoja festivalį „Ūmėdė“ ir yra galerijos „Atletika“ kuratorių komandos narys. Taip pat dirbo interaktyvių medijų kuratoriumi Lietuvos paviljone „Lietuvos erdvės agentūra“ Venecijos architektūros bienalėje 2021 m.

Renginio data

2023 m. spalio 6 d., penktadienis

Renginio laikas

16:00 val.

Renginio vieta

VDU menų galerija “101”

Bilietai

Renginys nemokamas

Papildoma informacija

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page