top of page

APIE

Tarptautinis fotografijos ir medijų meno festivalis džiaugiasi galėdamas paskelbti atvirą kvietimą teikti paraiškas fotografijos ir medijų meno menininkams iš viso pasaulio!
img137.jpg

„Open Call 2024“ tema

Gyvenimo istorija

Už lango kunkuliuojanti realybė kasdien primena apie būties laikinumą ir vis klausia, ar žinome, kiek kiekvienam mūsų dar liko šioje planetoje. Ji ragina nepamiršti, kad mūsų būtis nepriklauso tik nuo mūsų, tuo pačiu – stabtelėjus susimąstyti, kokią infomaciją skleidžiame išorėn, ir kokią žymę paliksime išeidami.

Kokia gali būti gyvenimo istorija, kaip ją papasakoti pagaviai, nekasdieniškai ir tuo pačiu jautriai bei humaniškai, klausia 2-asis Tarptautinis fotografijos ir medijų meno (angl. International Photography and Media Art Festival, IPMA). Dviem žodžiais apibrėžta atviro kvietimo tema tuo pačiu yra visiškai demokratiška ir kviečianti į medijas pasižiūrėti kaip į raktą, kuris išlaisvina, bet ne į rėmą, kuris riboja.

Atsiliepusių į atvirą kvietimą kūrėjų darbus vertins tarptautinė komisija, tarp kurios narių – 1-ojo IPMA dalyviai Boris Eldagsen (Vokietija),  Jukka Hautamäki (Suomija), Zane Cerpina ir Stahl Stenslie (Norvegija) ir kiti. Atrinktų kūrėjų pasakojimai tema „Gyvenimo istorija“ bus eksponuojami IPMA parodoje, kuri spalio 1–31 d. vyks M. Žilinsko dailės galerijoje Kaune. 

Norėdami dalyvauti, pateikite savo paraišką vadovaudamiesi mūsų svetainėje pateiktomis gairėmis. Dalyvauti bus galima nuo balandžio 8 d. iki gegužės 31 d. Mūsų vertinimo komisija vertins visus darbus pagal jų originalumą, kūrybiškumą ir koncepciją. Galimos kelios sekcijos: studentams, pradedantiesiems ir profesionaliems menininkams.

Vienoje paraiškoje galite pateikti iki 10 darbų. Prie kiekvieno darbo turi būti pridėta teksto pastraipa, kurioje argumentuojate, kaip pateiktas projektas atitinka festivalio temą. Atrinkti projektai bus eksponuojami Tarptautiniame fotografijos ir medijų meno festivalyje 2024. Originaliausių projektų autoriai gaus specialius festivalio rėmėjų apdovanojimus.

Atrinkti menininkų projektai bus eksponuojame IPMA festivalio parodoje 2024 m. spalio 1 – spalio 31 d.

IPMA tarptautinis fotografijos ir medijų meno festivalis yra vienintelis tokio pobūdžio renginys Europos regione. Festivalis kuria erdvę šiuolaikiniams menininkams, profesionalams, studentams ir mėgėjams keistis patirtimi, užmegzti naujus ryšius ir ateityje pradėti bendrus projektus. Visi atrinkti menininkai turi puikią galimybę būti reklamuojami plačiajai, atsidavusiai auditorijai, kritikams ir kuratoriams.

Kodėl verta dalyvauti Tarptautiniame fotografijos ir medijų meno festivalyje?

  • Asmeninė arba grupinė darbų paroda Kauno miesto centre;
  • Kvietimas dalyvauti paskaitose bei prezentacijose;
  • Festivalio partnerių siūlomos eksponavimo ir publikavimo galimybės;
  • Ilgalaikis festivalio atstovavimas ir skatinimas;
  • Darbų publikavimas ir įtraukimas į Festivalio programą;
  • Tarptautinės spaudos dėmesys.

IPMA FESTIVALIS kviečia visus fotografijos ir medijų meno profesionalus, studentus bei entuziastus dalyvauti meno festivalyje

web_background.jpg

MISIJA

Tarptautinis fotografijos ir medijų meno festivalis yra ne pelno siekianti organizacija, sukurta skleisti informaciją apie medijų meną ir fotografiją, pritraukti ir palaikyti susidomėjimą pristatant, plėtojant ir propaguojant šias meno formas, stiprinti esamą ir užmegzti naują bendradarbiavimą su aukštojo mokslo institucijomis, kurios turi medijų meno krypties studijų programas.

FESTIVALIS

Festivalio metu organizuojamos atviros diskusijos, paskaitos apie fotografiją ir medijų meno ir kūrybos galimybes. Festivalio tikslas yra padėti menininkams bendrauti su publika ir fotografijos bei medijų meno srities ekspertais. Menininkams suteikiame prieigą prie tarptautinio tinklo, kur jie galėtų rasti naujų darbo, publikavimo ir eksponavimo galimybių.

img144.jpg
img137_edited.jpg

RENGINIAI

IPMA festivalio renginių lankymas nemokamas.
Festivalio programą sudaro menininkų pokalbiai, seminarai, portfolio peržiūros ir medijų meno/fotografijų instaliacijos. Parodų atidarymai, paskaitos, portfolio peržiūros vyks spalio 1 – 6 d. 

VIETA

Atrinktų kūrėjų projektai tema „Gyvenimo istorija“ bus eksponuojami M. Žilinsko dailės galerijoje Kaune. Paskaitos, portfolio peržiūros, susitikimai su menininkais vyks įvairuose miesto centro vietose. 

img135.jpg
bottom of page