top of page

Fotomontažo instaliacijos

TRANSFORMACIJA

Urtė Serapinaitė (Lietuva)

Tai penkių foto montažo būdu sukurtų fotografijos darbų serija. Kūriniai buvo atlikti remiantis natūralumo atvaizdu gamtoje. Fiksuoti vaizdai sukuria 3D iliuziją, šviesos pagalba transformuojasi ir yra manipuliuojami į šešėlių žaismus.

Kūrinio tikslas – sukurti netikėtą atvaizdą, kuriame atsispindėtų gamtos transformacija. Gamta virsta robotiškais pavidalais, dvigubinasi ir kartu vėl sugrįžta į tą patį vaizdinį. Piktybinio grybelinio susirgimo pasekoje vorų gyvastis išeina ir jie tampa amžiams sustingusiomis skulptūromis. Vorų merdėjimo procesas tampa įdomiu gamtos reiškiniu. Gyvenimo ir mirties transformacija, kuri pereina į kitą būvi, mane inspiravo šiam fotomontažo ciklui. Kilo idėja parodyti kaip pasaulis tampa „robotizuotas”.


Kiekvienas kūrinys sukurtas iš dviejų skirtingų fotografijų sujungtų į vieną.

Penkių fotomontažo instaliacijos darbų serija buvo eksponuota A. ir P. Galaunių namuose-muziejuje.


TRUMPA BIOGRAFIJA


Esu Urtė Serapinaitė, Vytauto Didžiojo universiteto Naujųjų medijų meno studentė. Daugiausiai užsiimu menine fotografija, ieškau įvairių sprendimų ir netikėtų vaizdų savo kūryboje. Labiausiai mane žavi gamtos tyrinėjimas per fotografijos prizmę ir pavertimas ją kitokia, dar nematyta ir nesuprantama. Fotografuoju nuo 2017 m. Išsilavinimas: 2020 m. baigiau KITM profesinę mokyklą ir įgijau “Multimedijos paslaugų teikėjas” specialybės diplomą. Nuo 2021m. įstojau į VDU “Naujųjų medijų menas” bakalauro studijų programą. Nuo 2021 m. iki 2023 m. esu sudalyvavusi penkiose jungtinėse fotografijų ir įvairių disciplinų kūrėjų parodose: „Natūra” 2021m., „Simbiozė” 2022m., „Le rêve“ 2022m., „Sambūris” 2023m., „Struktūros” 2023 m.


Event date

2023 m. spalio 6 d., penktadienis

Event time

17:00 val.

Event location

Nacionalinio Kauno dramos teatro parodų erdvės

Tickets

Renginys nemokamas

Additional information

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page