top of page

Instaliacija

„BALSAI JŪROS KRIAUKLĖJE“ IR „PERKUSIJOS“

Dagnė Petkevičiūtė (Lietuva)

Kūrinių serijoje „Balsai jūros kriauklėje“ ir „Perkusijos“ menininkė susitelkia į vidinius žmogaus organizmo procesus ir kitų gamtoje randamų organinių objektų materiją, bei jų funkciją, eko-sistemų tyrinėjimą. Post-feministinės idėjos kūriniuose atliepia mąstymą, besiremiantį takumo principais, tarprūšiniais santykiais ir gyvybių lygiavertiškumo idėjomis. Kūrinių centre – žmogaus kūnas santykyje su kitomis organiškomis medžiagomis.


PERKUSIJOS

„Perkusijos“ nagrinėja vandens bei skysčių svarbą žmogaus egzistencijai. Kūniški skysčiai, kaip pamatinė išgyvenimo sąlyga, performanso metu tampa muzikiniu instrumentu – ,,skambančiu indu”. Moters kūne esantys skysčiai sukuria polifoninį skambesį, kuris persikrausto iš asmeninės erdvės į viešą. Grojimas kūniškais skysčiais rodo moterį, kaip esminę gyvybės kūrėją, kaip niekad priartėjusią prie gamtos per savo biologiją.


BALSAI JŪROS KRIAUKLĖJE

Jūros kriauklė gamtoje atlieka namų funkciją moliuskams bei vėžiagyviams. Sausumoje kriauklė gyvena jau ,,pomirtinį“ gyvenimą. Performanso metu jūros kriauklė atgaivinama moters balsu – tokiu būdu ji grįžta prie pirminės savo funkcijos ir tampa namu, tik šįsyk nebe moliuskui ar vėžiagyviui, bet moters balsui. Kriauklė tampa muzikiniu instrumentu ar dueto partnere, veikiančia kartu su moters balsu per kūnų artumą. Sukuriamas santykis ir intymumas tarp žmogaus ir gamtos objekto, kuris jausdamas artumą jį atliepia. Kriauklės skleidžiamas garsas referuoja į mitinę būtybę Sireną ir jos balso galią, todėl performansas nurodo į subtiliai besiskleidžiantį moteriškumą ir į klasikinę mitologiją.


TRUMPA BIOGRAFIJA


Dagnė Petkevičiūtė yra viena iš „Entity“ kultūros erdvės, esančios SODAS 2123 kultūros komplekse įkūrėjų, atstovė, kuratorė, renginių organizatorė, tarpdisciplininio meno kūrėja. Dagnė aktyviai dalyvauja ir kuruoja parodas.

Kūryboje susitelkusi į vidinius organizmo procesus ir išorinių aplinkos objektų materiją bei jų funkciją, menininkė savo kūriniuose atskleidžia skirtingas perspektyvas, kaip galima tyrinėti įvairias ekosistemas. Jos darbuose galima įžvelgti eko-feministines bei hidro-feministines kūrybines strategijas, kismo analizę bei santykį į tarprūšinius santykius.

Renginio data

2023 m. spalio 6 d., penktadienis

Renginio laikas

17:00 val.

Renginio vieta

Nacionalinio Kauno dramos teatro parodų erdvės

Bilietai

Renginys nemokamas

Papildoma informacija

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page