top of page

Paskaita

DIRBTINIO INTELEKTO VAIDMUO MENO SRITYJE: VIZIJŲ SUSIDŪRIMAS

Zane Cerpina, Stahl Stenslie (Norvegija)

Paskaitoje Zane ir Stahl tyrinėja prieštaringas nuomones apie dirbtinio intelekto vaidmenį mene. Dirbtinio intelekto judėjimo manifestas šlovina dirbtinio intelekto galimybę iš naujo apibrėžti kūrybiškumą, leisdamas menininkams priimti nenuspėjamumą ir demokratizuoti meną. Tai atviras kvietimas kelti klausimus apie dirbtinio intelekto autentiškumą ir  galimybė svarstyti jo indėlį į meno procesus. Paskaitoje taip pat bus pristatytos diskusijos ir pavyzdžiai iš naujausio EE žurnalo leidimo, kurio tema  – "Eksperimentinis ir besiformuojantis menas". Pagrindinis paskaitos tikslas – pakviesti mus formuoti požiūrį apie dirbtinio intelekto ateitį mene, nepaisant fakto, ar naudojame jį, ar jam prieštaraujame.


TRUMPA BIOGRAFIJA


Zane Cerpina (LV/NO) yra Osle įsikūrusi kuratorė ir rašytoja, dirbanti eksperimentinių ir skaitmeninių menų srityje. Jos plati darbų sritis apima kelių Meta.Morf (Trondheimo tarptautinė bienalė menams ir technologijoms) leidimų kuravimą ir produkciją: „Digital Wild“ (2020), „Ecophilia“ (2022) ir būsimas Meta.Morf 2024: Loaded Bodies.

Ji taip pat yra FAEN Academy (2019-), The Dangerous Futures Conference (2018) ir Art+Food+Next Generation projektų (2022-2023) prodiuserė. Zene Cerpina inicijavo keletą archyvinių tyrimų projektų, tokių kaip Norvegijos medijų meno bibliotekos archyvų tyrimai, ir yra viena iš Norvegijos elektroninių menų knygų redaktorių. Cerpina yra knygos "The Anthropocene Cookbook: Recipes and Opportunities for Future Catastrophes", kurią ji rašė kartu su Stahl Stenslie (MIT Press, 2022) autorė.

Daugiau info: www.cerpina.net

 

Stahl Stenslie (N) yra menininkas, kuratorius ir tyrėjas, specializuojantis eksperimentiniame mene, kūniškuose pojūčiuose ir inovatyviose technologijose. Anksčiau buvo naujųjų medijų profesoriumi Kelno medijų meno akademijoje, Oslo nacionalinėje menų akademijoje ir Olborgo universitete (DK). Šiuo metu yra Norvegijos menų jaunoms auditorijoms (www.kulturtanken.no) MTTP vadovas.

Jo tyrimai ir praktika sutelkia dėmesį į tai, kas aktualu meno pasaulyje šiandien – į tokias sritis, kaip menas po dirbtinio intelekto, panhaptinę komunikaciją (?), somatinį garsą ir holofonines garso erdves; tai pat ardo naujų technologijų dizaino principus. Jis dalyvavo parodose ir skaitė paskaitas svarbiuose tarptautiniuose renginiuose (ISEA, DEAF, Ars Electronica, SIGGRAPH) ir moderavo simpoziumus, tokius kaip Ars Electronica (Next Sex), ArcArt ir Oslo Lux. Kaip leidėjas jis yra žurnalo „EE – Experimental Emerging” www.eejournal.no redaktorius, yra parašęs daugybę mokslinių straipsnių ir įkūręs žurnalą „The Journal of Somaesthetics“ https://journals.aau.dk/index.php/JOS. Jo apsigintas daktaro laipsnis apie prisilietimus ir technologijas: https://virtualtouch.wordpress.com

Pagrindinis puslapis: http://stenslie.net/

Renginio data

2023 m. spalio 7 d., šeštadienis

Renginio laikas

16:00 val.

Renginio vieta

Nacionalinio M.K. Čiurlionio muziejaus auditorija

Bilietai

Renginys nemokamas, su registracija

Papildoma informacija

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page