top of page

Parodos pristatymas

SINCHRONIŠKUMO FENOMENAS KŪRYBINIAME DI

Timotiejus Rimša (Lietuva)

Šiame projekte pagrindinis dėmesys yra skiriamas sinchroniškumo fenomeno medijų meno sferoje tyrinėjimui, pasitelkus kūrybines DI galimybes. Sparčiai tobulėjančios DI technologijos suteikia galimybę nagrinėti sinchroniškumo fenomeno buvimą medijų mene bei neišvengiamą savitą užfiksuotų momentų interpretavimą, kurį atlieka technologijos. Šiuo metu kūrybiniai DI įrankiai pasižymi unikaliu bruožu, kuris, pagal dirbtinio intelekto algoritmus ir vaizdo atpažinimo interpretavimą, leidžia sau modifikuoti vaizdus pagal save. Dirbant su šiomis technologijomis niekada negali būti įsitikinęs, jog dirbtinis intelektas tau suteiks būtent tai, ko norėjai ir taip atsiranda daug momentų, kuriuose per modifikuotus vaizdus galima atrasti prasmingas akimirkas, įtakotas dirbtinio intelekto „netobulumu“. Galima teigti, jog tai savitas sinchroniškumo momentas, kurį suvokia tik dirbtinis intelektas interpretuodamas jam pateiktą vaizdą. Būtent taip ir gimsta unikalūs sinchroniškumo momentai kūrėjui bei žiūrovams: stebint kaip vaizdas transformuojasi į kai ką kito, arba kažką panašaus. Taip yra suteikiama galimybė modifikuotą vaizdą interpretuoti asmeniškai, kai pačios technologijos specifiškai neatskleidžia, kaip ir kodėl modifikavo konkrečiai priskirtą vaizdą.


Šiame projekte vaizduojami dirbtiniu intelektu apdirbti vaizdai pagal pačios technologijos vaizdo atpažinimo interpretaciją, kurių tikslas – leisti žmogui priimti ir suprasti vizualą asmeniškai bei pažvelgti į tai iš DI perspektyvos ir pamąstyti – kodėl dirbtinis intelektas padarė būtent taip? Video montažo tikslas buvo vizualiai reprezentuoti tam tikrus sinchroniškumo fenomeno momentus remiantis naujomis DI galimybėmis, ir leisti daryti tai pagal jo savitą interpretaciją.


TRUMPA BIOGRAFIJA


Susidomėjęs ir įsitraukęs į fotografiją Timotiejus Rimša yra jau nuo paauglystės, ieškodamas prasmingų ryšių tarp žmogaus ir aplinkos, siekdamas tai įamžinti. Timotiejus, susidomėjęs naujomis technologijomis, ieško galimybių pritaikyti jas kūrybai bei naujų būdų papasakoti prasmingas istorijas bei analizuoti subtilius konceptus medijų mene. 2023 m. Timotiejus baigė bakalaurines fotografijos studijas Kauno Kolegijoje ir toliau tęsia savo kūrybinį kelią medijų meno sferoje.

Renginio data

2023 m. spalio 7 d., šeštadienis

Renginio laikas

13:00 val.

Renginio vieta

Laikinoji M. K. Čiurlionio dailės galerija

Bilietai

Renginys nemokamas

Papildoma informacija

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page