top of page

Parodos pristatymas

VERITÉ

Cátia Biscaia (Portugalija)

Dabartinėje visuomenėje, kurioje gyvename, mes tikrai patenkame į nematerialų pasaulį, kuris ribojasi su distopija. Šiame kontekste, tai, kas yra tikra ar ne, ar kas yra tiesa ar ne, tampa beveik filosofine ir nematerialia sąvoka.


Todėl mes nusprendėme viena šalia kito padėti du vaizdus (diptikas). Tai kažkoks praeities ir dabarties susitikimas ir sąveika, paliekant pačiam žiūrovui pasirinkti „teisingą“ sąvoką.


Vienas vaizdas yra analoginė nuotrauka, padaryta žmogaus – fotografės Cátia Biscaia 2018 m. rugsėjo mėn. Niujorke; kameros modelis – 1958 m. Flexaret V, pagaminta buvusioje Čekoslovakijoje; juostelė – Ilford, 400.


Kitas vaizdas yra originalo kompozicija, sukurta dirbtinio intelekto (DI) pagalba, režisieriaus Bruno Carnide. Naudojant penkias analogines nuotraukas ir atsitiktinai jas derinant, buvo sugeneruotos penkios DI nuotraukos, kuriančios rinkinį panašių nuotraukų, kuriose maišoma Niujorko realybė su fikcija ir neegzistuojančia dirbtinio intelekto vaizduote.


Jei mes niekam nepasakysime, kas yra tikra, o kas sukurta dirbtinio intelekto, ar kas nors žinos, kuris iš vaizdų yra tikras? Ir kas apskritai yra tiesa? Kas yra matoma? Ar tai, ką mes manome, kad matome, nėra tiktai, ką apdoroja mūsų smegenys ir asmeninės patirtys?


Pavyzdžiui, Nietzschei tiesa yra požiūris. Jis nei apibrėžia, nei priima apibūdinimą tiesos, nes negalima pasiekti tikrumo dėl melo apibrėžimo priešingybės. René Descartes mano, kad tikrumas yra tiesos kriterijus.


Galbūt dirbtinis intelektas pakeitė mūsų pačių tiesos sampratą dar labiau?


TRUMPA BIOGRAFIJA


Dėstytoja, fotografė, filmų režisierė ir prodiuserė. Cátia Biscaia (1983 m., Leirija, Portugalija) baigė komunikacijos studijas ir įgijo kino studijų aukštojo mokslo laipsnį. Ji yra nacionaliniu ir tarptautiniu lygmeniu apdovanota profesionali fotografė, kuri taip pat dirba komunikacijos ir kino srityse (kaip režisierė, scenaristė, prodiuserė ir pagalbinė kameros operatorė). Cátia taip pat yra universiteto dėstytoja bei Leiria Film Fest Tarptautinio trumpametražių filmų festivalio viena iš įkūrėjų ir direktorė.

Renginio data

2023 m. spalio 6 d., penktadienis

Renginio laikas

17:00 val.

Renginio vieta

Nacionalinio Kauno dramos teatro parodų erdvės

Bilietai

Renginys nemokamas

Papildoma informacija

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page