top of page

Parodos pristatymas

MENAS PO DIRBTINIO INTELEKTO

Zane Cerpina, Stahl Stenslie (Norvegija)

Paroda „Menas po dirbtinio intelekto“ tyrinėja rimtus iššūkius, poveikį ir transformuojančius pokyčius, su kuriais menas susiduria atsiradus dirbtiniam intelektui. Paroda sukoncentruota į keturias pagrindines temas: „Dirbtinis Intelektas nėra įgimtas“ nagrinėja dirbtinio intelekto įtaką tradiciniam suvokimui bei meninės kūrybos procesui, atskleisdamas, kaip dirbtinis intelektas iškraipo įprastas paradigmas. „Menas Už Mirtingumo Ribų“ tiria, kaip peržengiant mirties ribą, mirus menininkui, jo kūryba gali būti pratęsiama naudojant dirbtinį intelektą. „Genetinė Menininkystė“ pristato simbiotinį santykį tarp dirbtinio intelekto ir genų redagavimo vietinių tautų tarpe, parodydamas, kaip dirbtinis intelektas padeda eksperimentuoti ir plėtoti vizualinį raišką. „Tylūs Naratyvai“ tiria, kaip seksualinio priekabiavimo aukos vaizduojamos per dirbtinio intelekto akis ir suteikia jausmingą komentarą apie nutylėtas skaudžias istorijas.

Siekiant dar labiau įtraukti parodos lankytojus į aktualią diskusiją apie dirbtinio intelekto panaudojimo menininkų kūryboje, kviečiama pasiimti nemokamą plakato kopiją iš ant galerijos grindų eksponuojamų plakatų krūvos. Plakatuose rasite Dirbtinio Intelekto Judėjimo Manifestą vienoje pusėje ir Atviro Laiško Prieš Dirbtinį Intelektą kitoje pusėje. Pasirinkti darbai taip pat pateikiami naujausioje „EE žurnalo“ „Naujasis ir eksperimentinis menas“ leidime. Skaitmeninę leidinio versiją galite nemokamai atsisiųsti iš: www.eejournal.no.


TRUMPA BIOGRAFIJA


Zane Cerpina (LV/NO) yra Osle įsikūrusi kuratorė ir rašytoja, dirbanti eksperimentinių ir skaitmeninių menų srityje. Jos plati darbų sritis apima kelių Meta.Morf (Trondheimo tarptautinė bienalė menams ir technologijoms) leidimų kuravimą ir produkciją: „Digital Wild“ (2020), „Ecophilia“ (2022) ir būsimas Meta.Morf 2024: Loaded Bodies.

Ji taip pat yra FAEN Academy (2019-), The Dangerous Futures Conference (2018) ir Art+Food+Next Generation projektų (2022-2023) prodiuserė. Zene Cerpina inicijavo keletą archyvinių tyrimų projektų, tokių kaip Norvegijos medijų meno bibliotekos archyvų tyrimai, ir yra viena iš Norvegijos elektroninių menų knygų redaktorių. Cerpina yra knygos "The Anthropocene Cookbook: Recipes and Opportunities for Future Catastrophes", kurią ji rašė kartu su Stahl Stenslie (MIT Press, 2022) autorė.

Daugiau info: www.cerpina.net

 

Stahl Stenslie (N) yra menininkas, kuratorius ir tyrėjas, specializuojantis eksperimentiniame mene, kūniškuose pojūčiuose ir inovatyviose technologijose. Anksčiau buvo naujųjų medijų profesoriumi Kelno medijų meno akademijoje, Oslo nacionalinėje menų akademijoje ir Olborgo universitete (DK). Šiuo metu yra Norvegijos menų jaunoms auditorijoms (www.kulturtanken.no) MTTP vadovas.

Jo tyrimai ir praktika sutelkia dėmesį į tai, kas aktualu meno pasaulyje šiandien – į tokias sritis, kaip menas po dirbtinio intelekto, panhaptinę komunikaciją (?), somatinį garsą ir holofonines garso erdves; tai pat ardo naujų technologijų dizaino principus. Jis dalyvavo parodose ir skaitė paskaitas svarbiuose tarptautiniuose renginiuose (ISEA, DEAF, Ars Electronica, SIGGRAPH) ir moderavo simpoziumus, tokius kaip Ars Electronica (Next Sex), ArcArt ir Oslo Lux. Kaip leidėjas jis yra žurnalo „EE – Experimental Emerging” www.eejournal.no redaktorius, yra parašęs daugybę mokslinių straipsnių ir įkūręs žurnalą „The Journal of Somaesthetics“ https://journals.aau.dk/index.php/JOS. Jo apsigintas daktaro laipsnis apie prisilietimus ir technologijas: https://virtualtouch.wordpress.com

Pagrindinis puslapis: http://stenslie.net/

Renginio data

2023 m. spalio 7 d., šeštadienis

Renginio laikas

13:00 val.

Renginio vieta

Laikinoji M. K. Čiurlionio dailės galerija

Bilietai

Renginys nemokamas

Papildoma informacija

Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page