top of page

Parodos pristatymas

TRAUMA PORN

Boris Eldagsen (Vokietija) & Tanvir Taolad (Bangladešas)

„Trauma porn“ – eksperimentinė instaliacija, tyrinėjanti kaip ilgalaikę karo pasekmę – traumą.


Naudodamas nacistinės Vokietijos ir Antrojo pasaulinio karo fotografijas kaip vaizdų šaltinį, pasitelkęs DI įrankį, menininkas stengiasi atkurti traumuojančius savo tėvo, tuometinio šešiolikmečio, patekusio į karo mėsmalę, prisiminimus.


Totalitariniam režimui reikia žmonių, kurie vykdys jo nusikaltimus – bet reikia ir tų, kurie palaikys ideologiją, ir tų, kurie prisidės savo pasyvumu. Ši menininko paroda yra būtent apie pastaruosius. Tai bandymas įsibrauti į vidutinio žmogaus sąmonę, kuri atrodytų panirus giliai liūnan, be galimybės išplaukti.


Siekdamas būti nešališku, Borisas bendradarbiavo su Bangladešo menininku Tanviru Taoladu, kad atskleistų nesenstančią vizualo jėgą. Kuriant vaizdus dirbtinio intelekto pagalba, jam talkino ir ispanų fotografas Carlosas Collado.

Šis darbas dokumentuoja mūsų istorijos šaknis ir, deja, jos savybę kartotis. Todėl kūrinys skiriamas drąsiems Ukrainos žmonėms.


Turinio įspėjimas: instaliacijoje rodomi autentiški karo vaizdai, vaikams paroda lankytina tik su tėvais, rekomenduojamas amžiaus cenzas 16 metų.


TRUMPA BIOGRAFIJA


Borisas Eldagsenas (*1970) studijavo vaizduojamąjį meną Mainco, Prahos ir Haidarabado meno akademijose bei filosofiją Kelno ir Mainco universitetuose.

Būdamas universiteto dėstytoju, fotomenininku ir skaitmeninės medijos tyrėju, jis gali vadintis vienu iš DI ekspertų Vokietijos fotografijos lauke. Jis yra DFA skaitmeninės tarnybos vadovas ir DGPh narys.


2023 m. balandžio mėn. Borisas atsisakė Sony World Photography (Open Category / Creative) apdovanojimo prisipažinęs, kad konkursui pateikė DI sukurtą fotografiją – tam, kad inicijuotų diskusiją apie DI sukurtus vaizdus fotografijoje. Šis triukas tapo pasauline naujiena, o jo įvaizdis ELEKTRIKAS – vienu žinomiausių šiais metais.


Dakoje gyvenantis menininkas Tanviras Taoladas gimė 1987 m. Narayanganj mieste, Bangladeše. Studijavo vaizduojamąjį meną Narayanganj dailės akademijoje ir fotografiją Pathshala Pietų Azijos Medijų institute. Jo darbai tyrinėja vidinę tikrovę, pasąmonę, stengiantis įžvelgti kas slypi anapus fizinio pasaulio. Jis vaizduoja neapdorotas, pažeidžiamas formas, grindžia jas fantazijomis, košmarais, haliucinacijomis ir svajonėmis. Maišydamas tikrus ir dirbtinius dalykus, Taoladas sujaukia žiūrovų suvokimus ir meta iššūkį įprastumui – tam, kad atvertų vidinę būseną.


Taoladas ir Eldagsenas kartu dirba nuo 2017 m. Savo bendrus darbus jie jau demonstravo Indijos nuotraukų festivalyje Hyderabad ir Kochi-Muziris bienalėje.

Renginio data

2023 m. spalio 3 d., antradienis

Renginio laikas

17:00 val.

Renginio vieta

Laikinoji M. K. Čiurlionio dailės galerija

Bilietai

Renginys nemokamas

Papildoma informacija

Rekomenduojama žiūrovams nuo 16 m.


Renginyje bus fotografuojama, filmuojama, todėl informuojame, kad jūs galite būti matomas renginio nuotraukose ar vaizdo įrašuose, ir šios nuotraukos ar vaizdo įrašai gali būti patalpinti viešai prieinamuose socialiniuose tinkluose ar media priemonėse.

bottom of page